poniedziałek, 23 września 2013

Oleje nośnikowe

Ten post jest uzupełnieniem dwóch wcześniejszych postów o olejkach eterycznych, o których pisałam tu i tu.

Czym są naturalne oleje nośnikowe?
Organizm człowieka by prawidłowo funkcjonować potrzebuje witamin, minerałów oraz innych związków, które pozwolą nam cieszyć się zdrowiem i urodą przez długi czas. Zanieczyszczenie środowiska, stres i codzienne kłopoty zaburzają prawidłowa homeostazę organizmu, aby do niej powrócić musimy uzupełniać braki witamin i minerałów. Na rynku dostępnych jest wiele sztucznych preparatów chemicznych przygotowanych w wielkich laboratoriach. 

Olej nośnikowy zwany również bazowym lub prostym to olej roślinny, zawierający wiele cennych mikroelementów i minerałów, używanych najczęściej w celu rozrzedzenia naturalnych olejków eterycznych. Jest on wykorzystywany do masażu, kąpieli oraz innych zabiegów, wymagających bezpośredniego kontaktu ze skórą. Przygotowane w procesie prasowania na zimno umożliwiają zachowanie cennych witamin i minerałów z roślin, z których są przygotowane. 


Zamiast stosować chemiczne specyfiki do naszego ciała, które po dłuższym czasie bardziej nam szkodzą niż pomagają, sięgnij po naturalny, tani kosmetyk jakim jest naturalny olej nośnikowy znany i używany od setek lat. Staraj się używać naturalnych olejów nośnikowych najkorzystniejszych dla twojego rodzaju skóry. Olej z kiełków pszenicy może wywołać reakcje alergiczną u osób uczulonych na pszenicę. informacje z książki: "Wielka księga ziół" Lesley Bremness
Więcej o olejach znajdziecie na tej stronie: http://www.aromatika.pl/oleje.html


Do czego możemy używać olei nośnikowych i olejków eterycznych ?

  • do masażu ciała
  • jako wcierki na porost w włosów, np. olej odpowiedni do naszych włosów + olejek tatarakowy, rozmarynowy,  lub lawendowy przyspieszą porost włosów (! uwaga 2 oststnie olejki te przyciemniają włosy)
  • do rozjaśniania lub przyciemniania włosów, np. cytrynowy może rozjaśnić włosy, a tymianek przyciemnić.
  • do nadania zapachu włosom, ciału - wystarczy do wybranego serum, odżywki b\s lub kremu bez zapachowego dodać kilka kropli olejki eterycznego
  • do olejowania włosów
  • do ocm - więcej o tej technicy u Aliny Rose
  • jako póprodukty do masek.
Tak naprawdę jest bardzo wiele możliwości wykorzystywania olejów i olei. Ich głównym zadaniem jest pielęgnacja ciała. Wszystko zależy od waszej wiedzy , wyobraźni i kreatywności.  A oleje nośnikowe możemy stosować również w kuchni ;)

                                                               Blondynka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz